Mobirise

Neden Bizimle Çalışmalısınız?


TECRÜBELİ GENÇ BİR EKİP
Bike Mimarlık marka kavramını ve bunu tasarımlarına yansıtmasını iyi bilen, yaratıcı bireylerden oluşan bir ekiptir. Amacımız İstanbul’un merkezindeki ofisimizden dünyanın her noktasındaki müşterilerimiz ve projeler için beklentilerine uygun çözümler getirmektir. Kuruluşumuzdan bu yana geçen 10 yıldan fazla süre, uygulanmış 100’ü aşkın proje bunda ne kadar başarılı olduğumuzu göstermektedir. Çalışma şeklimiz son derece yalın ve etkilidir. Sizi dinliyoruz, vizyonunuzu öğrendikten sonra isteklerinize ve hedef kitlenizde en uygun yaratıcı çözümlerle size geri dönüyoruz.
 
İNSAN
İnsan doğada, diğer varlıklar ile ilişki içinde bir öğe olmakla birlikte, mimarlığın merkezinde yer alır. Teknik ve kullanım gereklilikleri bir yana, ‘insan’ın hissettikleri mimarlık mesleğinin esas uğraş alanıdır. Tüm projelerimizi bu bilinç ile tasarlarız.
 
Y E R
Her yapı bir bağlamın içinde durur. Çevresi ile ilişkileri vardır. Yapının sahip olduğu kaliteler ne kadar fazla olursa olsun, başarılı olarak kabul edilebilmesi için çevresi ile ilişkilerinin de güçlü olması gerekir.
Mimarlık üretiminin ilk etabı, yapının duracağı ‘yer’i anlamaktır.
Yaratılan mimari, (1)bağlamın içerisinde görünmez, (2)çevresi ile eşit ilişkiler kurmuş, (3)çevresini domine etmiş veya (4)bambaşka bir ilişki içinde olabilir.
Bu; konu, ihtiyaçlar ve subjektif tasarım kararlarının bir sonucudur.
Yeni üretilecek yapı içinde duracağı çevreye bir ‘ek’ olacaktır.
Her ‘yer’in bir ruhu [genius loci] vardır. Bu ruhu anlayıp tasarım temeli kabul etmek, projeyi ‘yer’ine bağlar. Her projemize o ‘yer’in ruhunu anlayarak başlarız.
 
Z A M A N S I Z L I K
Mimari gündelik beğenilerin, modaların üzerindedir. İnşaa edilen bir yapı 80-100 yıl yerinde kalabilir. Zamansız kaliteler ile tasarlanmışsa, yaşamının tüm evrelerinde değerini muhafaza eder.
Geçmişin örneklerini anlayıp, çağdaş teknik ve düşünceler ile yorumlayarak geleceğe bırakırız.
 
B A S İ T L İ K
Karmaşık formlara, renklere, laflara çoğu zaman gerek yoktur. Eğer düşünceler yerli yerinde ise yapılar basitleşir. Güzellik basit ile sağlanabilirse maliyet ve süre azalır sürdürülebilirlik artar.
Tek çizgi ile çözülebilecek bir sorun için ikinciyi çizmeyiz.
 
T U T A R L I L I K
Düşüncede, sözlerde ve yapılarda tutarlılık gereklidir. Makro ölçekteki meseleler ile mikro ölçekteki detaylar aynı esaslar/fikirler ile çözülmelidir. Değişen sadece araçlardır.

Adres

Ataköy 7.8.9.10. Kısım mahallesi,
Hanimeli Çiçeği Sokak, No:A19 A Blok Daire: 66 Bakırköy İstanbul


İletişim
info@bikemimarlik.com
aybikebaydarsalar@gmail.com
0212 245 81 83
0532 244 78 55
How to start your own site - Find out